HİT MAKİNESİ’NDEN YENİ SİNGLE:   “DIN DIN”

Her şarkısıyla müzik listelerini altüst ederek zirveye yerleşen Emre Kaya’nın 6.single’ı ‘Dın Dın’ 09 Eylül 2016’da iTunes’ta  satışa çıktı. Emre Kaya, DMC etiketiyle 23 Eylül’de raflarda yerini alacak yepyeni hit’inin klibini Orion Stüdyoları’nda çekti. Esaret’ten tam 7 ay sonra hayranlarıyla olan özlemine son veren Emre Kaya’nın, ‘Dın Dın’ın hem sözleri hem de bestesinde imzası bulunuyor. Şarkının aranjesini Turaç Berkay Özer üstlenirken, klip fotoğraflarını da Hakan Öcal çekti.

Klip çekimi esnasında basın mensuplarına kısa bir röportaj veren Emre Kaya, deri ceketi ve asi tarzıyla dikkat çekerken imajıyla ilgili  ‘’Yeni şarkımı bitirdim. Diğer klipte rütbelerim vardı cekette. Artık dedim ki rütbelerden kurtulalım, biraz daha spor olalım. Şarkının formu da biraz bunu gerektiriyor’’ dedi.

‘‘GÜNÜMÜZDE HEP DANDİK AŞKLAR YAŞANIYOR!’’

BU ŞARKI DANDİK AŞKLARA BİR TEPKİDİR!
‘Dın Dın’ı  yazdığı süreci paylaşan Emre Kaya, ‘‘Bu şarkı kime gidiyor?’’ sorusuna ise  ‘Şarkının nereye gittiğiyle ilgili durum biraz kritik. Hep dandik aşklar yaşanıyor. Ben artık o kadar çok görüyorum ki… Bunu oturup yazma gereği duydum. O aşkların düzelmesi gerekiyordu. Ayrıldıktan sonra birbirinin arkasından konuşan aşıklar gördüm. Bir arkadaşım da gelip bana konuşmaya kalkınca ‘’Bana anlatma bari’’ dedim, o olay beni çok açtı… Madem öyle dedim ve tepki olarak bu şarkıyı yaptım. Albüm öncesi son single oldu bu. Köprüden önce son çıkış gibi’ cevabını verdi.

Bu sene dopdolu bir programla hayranlarının karşısına çıkacağını anlatan Emre Kaya, ‘Diğer sanatçılara verdiğim şarkılar var, sürpriz olsun. Geliyor bombalar… Bu sene kendi açımdan da iyi olacak. Bu single’dan sonra yeni bir albüm geliyor. Bir yandan Bostancı Gösteri Merkezi’nde konserimiz var.  Televizyon programına da başlıyorum TRT’de. Sanatçı dostlarımı konuk alacağım bir program olacak. Sanatçıdan dost olmaz diyorlar ama ben buna katılmıyorum. Çoğu arkadaşım zaten. Çok sevdiğim insanlar. Ben geleceklerini düşünüyorum’ dedi.

12 YILLIK HAYAT ARKADAŞIMI KAYBETTİM
Emre Kaya, aşk hayatıyla ilgili sorular karşısında da ‘’Bir hayat arkadaşım yok. 5-6 tane hayat arkadaşım var. Ekibimin hepsi benim hayat arkadaşım.  Köpeğim vefat etti. 12 yıllık gerçek hayat arkadaşım O’ydu. Çok üzgünüm, oralara girince hüzünleniyorum’’ açıklamasını yaparak hüznünü paylaştı.

Sosyal paylaşım platformlarında tüm eserleri çok kısa sürede beğenilen ve yüksek bir tıklanma sayısına ulaşan sanatçı bu konuyla ilgili de ‘’Kısa sürede hit olmasının sebebi çok samimi olması. Yazdığım sözlerin samimi olmasına dikkat ediyorum ve insanların yaşanmış hikayelerinden alınan şarkı sözleri yazıyorum’’ dedi.

Bülten Fotograflarını indirmek için Tıklayınız.