Emre Kaya kasırgası devam ediyor.

Günümüze kadar bestelerini başka sanatçılar tarafından duyduğumuz Emre Kaya,son yıllarda adından sıkça söz ettiriyor.

Kulvarında birçok başarılı ismi geride bırakan Emre Kaya’nın bestelerini kendi sesiyle bizlere sunması en doğru karar.Hislerini kendi sesiyle etkilendiği yerleri vurgulayarak bizlere sunması onu zirveye taşıyor. Yakışıklılığı ile de ilgi odağı olan Emre Kaya söz müzik yazarlığı yeteneğiyle de bu özelliğini birleştirerek bir bütünü oluşturuyor. Toz,Teşekkür Ederim,Apayrı şarkılarından sonra Emre Kaya,DMC müzik etiketiyle Yapboz isimli şarkısını bizlerle buluşturdu. Diğer isimler gibi ilk iki şarkıdan sonra heyecana kapılıp asla tekrara düşmeyen Emre Kaya’yı tebrik ediyorum.

Yapboz isimli şarkısını diğer şarkılardan ayırmayı bilmiş. Ticari bir kaygısı var mı diye soracak olursanız, büyük bir kitleye sahip isim,ticari bir kaygısı olsaydı tutan onca şarkısının tekrarına düşerdi diyorum.
Bu zamana kadar EN İyi Erkek Popçu ve Radyolarda En Çok Çalınan Erkek Sanatçı ödüllerini alan Emre Kaya, düzenlemesini Turaç Berkay Özer’in yaptığı Yapboz şarkısıyla da birçok ödül töreninde adından sıkça söz ettireceği aşikar.

Bir haftada resmi olarak 2 milyon dinlenme oranını geçen Emre Kaya,şimdiden zirvenin en büyük ortağı. Sözlerdeki doğallık dinleyen herkes tarafından çabucak benimseniyor. İntrosundan da anlaşıldığı gibi radyolarda çok sevdi bu şarkıyı.Hatem Tutkus tarafından da bir de slow versiyon yapılmış şarkıya. Hatem Tutkus son zamanlarda çok güzel işlere imza atıyor. Mutlu Genç’in Maç Kaç Kaç şarkısıyla da adından sıkça söz ettirmişti. Yapboz şarkısının slow versiyonu da çok güzel olmuş. Slow şarkılar çalan radyolar için birebir.

Şarkı gece kulüplerinde de çalınmaya başladığından itibaren eller havaya kalkıyor, yani gece kulüplerinde önemli olan da budur: ”Eller havaya kalkmalı” Eller havaya kalkıyorsa şarkı tutmuştur.
Emre Kaya klipleriyle de kendini ön plana çıkarmaya devam ediyor. Özellikle son yıllarda Gülşen Aybaba’nın çektiği başarılı kliplerden etkilenecek olmalı ki Yapboz şarkısının klibinde de Gülşen Aybaba’yla çalışmış.
Gülüşüyle kilbini taçlandıran Emre Kaya,tahminimce birçok dizi,film yapımcısından oyunculuk teklifi de alıyordur. Şarkı klibiyle de benden yıldızı aldı.

Yapboz ortalamanın üstünde bir şarkı olmuş. Açıkçası Emre Kaya’nın tekrara düşmemesi beni sevindirdi. Kendisi özgün bir sanatçı olduğunu gösterdi ve dilerim bu başarısı katlanarak devam eder. Bu yıl Yapboz yılı olacak. Şimdiden bu Yapboz fırtınası büyük kasırganın habercisi.

https://www.ttnetmuzik.com.tr/ss/375477/4057558

HAKAN KANBUROĞLU